Франция победи с 2:1 Англия в последния четвъртфинал на Мондиала

...

Франция се справи с Англия и e на полуфинал, англчаните отново изуснаха дузпа

Франция победи с 2:1 Англия в последния четвъртфинал на Мондиала в Катар. Чуамени откри за французите, а Хари Кейн изравни през втората част след дузпа. Жиру даде още веднъж преднина на международния първенец, а Хари Кейн пропусна дузпа и пропусна опцията да изравни. Така международният първенец продължава сполучливо отбраната на купата.
Прочетете още
В 11-та минута удар на Жиру беше избавен от Пикфорд.

В 17-та минута след хубава многоходова акция Гризман подаде към Орелиен Чуамени, който насочи с топовен изстрел прониза Пикфорд за 1:0.

В 20-та минута удар на Люк Шоу от фаул беше избавен от Лорис.

В 22-та минута Хари Кейн се озова самичък против Лорис, само че ударът му беше избавен.

В 47-та минута удар от воле на Белингам беше уловен от Лорис, а по-късно последва и удар с глава на Магуайър, който мина рисково около вратата.

В 52-та минута Чуамени спъна в наказателното поле Сака. Съдията отсъди дузпа, а Хари Кейн не сгреши и изравни резултата - 1:1.

В 55-та минута Рабио се озова самичък против Пикфорд, само че вратарят на англичаните избави.

В 70-та минута Хари Магуайър засече с глава центриране от корнер, само че топката срещна гредата.

В 77-та минута Дембеле подаде към Оливие Жиру, който засече акробатично, само че Пикфорд мазета.

Само секунди по-късно Франция въпреки всичко съумя да осъществя и голмайстор беше Жиру. Гризман центрира в наказателното поле по страховит метод, а Жиру засече с глава за 2:1.

В 84-та минута Англия доближи до нова дузпа. Тео Ернандес фаулира Мейсън Маунт в пеналта и след обзор с ВАР беше дадена втора дузпа за англичаните. Отново Кейн застана зад топката, само че този път нападателят прати топката над вратата.

До края на дуела Рашфорд имаше късмет да изравни, само че след осъществяване на фаул от границата на пеналта топката мина рисково над вратата.

В борба за място на финала Франция ще играе Мароко.

Англия:  Джордан Пикфорд, Люк Шоу, Хари Магуайър, Джон Стоунс, Кайл Уокър, Деклан Райс, Джордан Хендерсън (Мейсън Маунт 79 мин.), Джуд Белингам, Букайо Сака (Рахийм Стърлинг 79 мин.), Хари Кейн, Фил Фодън

Франция:  Юго Лорис, Тео Ернандес, Дайо Упамекано, Рафаел Варан, Жул Кунде, Орелиен Чуамени, Адриен Рабио, Килиан Мбапе, Антоан Гризман, Усман Дембеле (Кингсли Коман 79 мин.), Оливие Жиру

Източник: trafficnews.bg