Франция отнесе Нидерландия с 4:0 на Стад дьо Франс“ на

...

Франция отнесе Нидерландия, Мбапе с два гола

Франция отнесе Нидерландия с 4:0 на „ Стад дьо Франс “ на старта на квалификациите за Евро 2024. Килиан Мбапе вкара два гола в първия си мач като капитан на сините.

Иначе Франция стартира устремно и още до осмата минута към този момент водеше с 2:0. Разписаха се Антоан Гризман, след пас на Мбапе, и Дайо Упамекано. Мбапе направи 3:0 в 21-ата минута, а в 88-ата оформи крайното 4:0 в интерес на Франция. Това е неговото 38-о попадение за петлите и 20-то в последните 18 срещи.

Малко по-късно лалетата имаха опция да върнат един гол. Мемфис Депай извърши дузпа, само че вратарят Майк Менян я избави. Това приключи по подобаващ метод разочароващият още един дебют за отпред на Нидерландия. В часовете преди мача. Така Куман остана без Де Лихт, Ботман, Гакпо, Феерман и Вербрюхен.
Източник: flashnews.bg