Франция и защитаващият титлата си тим на САЩ си размениха

...

Франция и САЩ си размениха по една победа в първия ден

Франция и защитаващият купата си отбор на Съединени американски щати си размениха по една победа на алените кортове в Екс-ан-Прованс в първия ден от полуфинала за " Фед Къп ", импровизирано международно отборно състезание по тенис за дами. Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати Слоун Стивънс даде задатък на американките след триумф над Полин Парментие със 7:6(3), 7:5 след съвсем два часа и половина игра. Парментие пропиля ранен задатък от 4:1 гейма, като при 5:4 сервираше, с цел да поведе в резултата, само че пропусна пет сетбола, а след това загуби и тайбрека с 3:7 точки. Във втората част французойката още веднъж излезе с пробив напред при 4:3, само че Стивънс незабавно изравни, а при 6:5 осъществя нов брейк, с цел да победи.

Кристина Младенович изравни за домакините след поврат против Коко Вандеуей с 1:6, 6:3, 6:2. Младенович започва с пробив, само че Вандеуей взе идващите шест гейма, с което си обезпечи и първия сет. Във втората част французойката в началото пропиля задатък от 3:0, само че след 3:3 тя взе шест следващи гейма, с което изравни резултата и дръпна с 3:0 в третия сет, а това се оказа решаващо.

В другия полуфинал Чехия води с 2:0 победи против Германия в Щутгарт.