ФР Клуж победи като гост ЦСКА с 2:0 в първи

...

Човека в кадър и треньора на Клуж проведоха любопитна среща

ФР Клуж победи като посетител ЦСКА с 2:0 в първи мач от груповата фаза на Лига Европа тази акция. "Червените " изиграха мощно първо полувреме в срещата, след почивката обстановката на терена обаче се обърна радикално, като гостите от Румъния стигнаха до 2 гола. Може да се каже, че един от основните "виновници " за успеха на Клуж е старши треньорът на отбора - Дан Петреску.

Петреску е измежду легендите на румънския народен отбор, а на клубно равнище е някогашен ас на гранда Челси. Любопитно е, че при визитата си в България, Дан беседва по отношение на тематики свързани със "сините " от Лондон с родния футболен държавник Кирил Евтимов-Човека в кадър. Двамата даже гледаха дружно мача от груповата фаза на Шампионска лига сред сегашния притежател на трофея Байерн Мюнхен и Атлетико Мадрид. Дан Петреску получи подарък от Евтимов, а точно бутилка марково българско вино. Човека в кадър има традицията да подарява родно вино на известни персони в международния футбол.