Фортуна посече Испания! Претендентът за световната корона отпадна с 3:1

...

Фортуна реши: Мароко би Испания с дузпи

Фортуна посече Испания! Претендентът за международната корона отпадна с 3:1 от Мароко след инфарктни дузпи! Така Мароко за пръв път е на четвъртфинал!

Влезлият като запаса да извършва 11-метров удар Пабло Сарабия пропусна първата за испанците. Той прати топката в гредата. Съотборникът му Алваро Мората също не съумя да пробие Буну.

Преди това 90 минути не стигнаха на Мароко и Испания да си вкарат гол в осминафинал №7 на международното състезание в Катар. Победителят в конфликта не съумя да се откри и след две продължения по 15 минути, по тази причина мачът се реши с дузпи.

През целия дуел европейци и африканци не сътвориха задоволително чисти положения, по тази причина и нулевото равенството бе изцяло справедливо.

Преди продълженията двата отбора си насочиха едвам три точни удара - 2 за испанците и един за Мароко.

Първото по-сериозно състояние в мача пристигна чак в 26-ата мин. Асенсио избяга зад тила на защитата на Мароко и стреля, само че шутът му с левия крайник профуча отвън вратата.

Първият прецизен удар пристигна чак в 31-ата. Нусаир Мазрауи насочи доста мощен удар към вратата на Унай Симон, само че стражът го парира.

Едва в края на първото полувреме испанците взеха самодейността, само че мароканците демонстрираха постоянна игра в отбрана.

Удар на Олмо в 55-ата минута на Олмо бе избавен от Буну. Испанският национал стреля диагонално, само че вратарят на Мароко сподели класа и боксира топката.

Дълбоко в добавеното време Буну отрази подъл удар на Дани Олмо, непосредствено от фал.

Европейският отбор е апетитен за любимец, но африканците демонстрираха, че въобще не са за подценяване.

Те завоюваха група, където бяха втория от предното международно - Хърватия, третия от мондиала в Русия - Белгия, и Канада.

Испания пък приключи на второ място, откакто изненадващо загуби последния си мач 1:2 от Япония.

Победителят от Мароко и Испания ще играе на четвъртфинал против Португалия или Швейцария, които се срещат по-късно довечера.

Съставите на двата тима:

Мароко: Буну, Ашраф Хакими, Найер Ажер (84 Ел Ямик), Ромен Саис, Нусаир Мазрауи (82 Атиат-Алал),  Азедин Унахи, Софиян Амрабат, Селим Амала (82 Шедира), Хаким Зиеш,  Юсен Ен-Несири (83 Сабири), Софиян Буфал (66 Езалзули)

Испания: Унай Симон, Маркос Йоренте,  Родри,  Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Гави (63 Солер), Серхио Бускетс,  Педри, Феран Торес (75 Уилямс), Марко Асенсио (63 Мората),  Дани Олмо
Източник: lupa.bg