Фокусът трябва да бъде за незабавна помощ за Украйна против

...
Фокусът трябва да бъде за незабавна помощ за Украйна против
Коментари Харесай

Йенс Столтенберг обяви пълна подкрепа за Украйна


„ Фокусът би трябвало да бъде за незабавна помощ за Украйна срещу нашествието. Оставаме твърдо решени да предоставим поддръжка на страната, до момента в който тя продължава да се пази от съветската експанзия толкоз дълго, колкото е належащо “ Това съобщи генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг, съобщи БТВ.
Всичко по тематиката: Руската инвазия в Украйна 7292
Той съобщи, че НАТО не е част от спора, а поддържа Украйна.

" Ние желаеме да предотвратим ескалацията на напрежението. Ние поддържаме Украйна, само че в същото време предотвратяваме ескалация, като изпращаме ясно обръщение на Москва за заплахите от нуклеарната изразителност и последствията от потреблението на нуклеарни оръжия, както и като демонстрираме готовността си да пазиме и предпазваме всички съдружници, като усилваме наличието на войски на НАТО в източната част на Алианса ", добави Столтенберг.

Той разяснява и референдумите и оповестеното присъединение на украински райони към Русия. 

" Съюзниците на НАТО не признават и няма да признаят тези територии като част от Русия. Призоваваме всички страни да отхвърлят съветските опити за завземане на територии. Тези земи са украински ", добави той.

" Ако Русия спре да води война, ще настъпи мир. Ако Украйна спре да води война, тя ще престане да съществува като самостоятелна, суверенна страна в Европа ", заяви още Столтенберг. 
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР