Флорида вкара безпрецедентните в историята си седем гола за една

...

Флорида вкара рекордните в историята си седем гола за една третина при победа над Монреал

Флорида вкара невижданите в историята си седем гола за една третина при успеха с 9:5 над гостуващия Монреал. Двата тима сложиха и връх за най-бързо маркирани 10 гола в мач от Националната хокейна лига, когато домакините направиха 7:3 в 13:18 минута на дуела. Картър Верхег и Аарон Екблад се разписаха по два пъти, а Матю Ткачак добави гол и три асистенции за домакините, които усъвършенстваха достижението си от шест попадения във втория интервал на срещата с Бостън на 5 април 2000 година.

Лидерът в лигата Бостън надви над домакина Уинипег с 3:0. Джереми Суейман отрази всичките 36 удара към вратата си и записа трети мач без позволен гол ( " шътаут " ) за сезона и общо осми в кариерата си. Трент Фредерик, Павел Заха и Томаш Носек за 51-ата победа в 67 мача на отбора през акцията.

Стивън Стамкос изпъкна с два гола и асистенция в постоянното време, а Алекс Килорн и Рос Колтън вкараха при дузпите, с което донесоха успеха на миналогодишния финалист за купа " Стенли " Тампа Бей с 4:3 против Ню Джърси като посетител.
Тимо Майер вкара два пъти за домакините, само че това не беше задоволително.

Лидерът при реализаторите Конър МакДейвид означи 57-ия си гол за сезона и добави и асистенция за успеха на Едмънтън с 4:1 над гостуващия Далас. МакДейвид е лидер и в класацията по точки през акцията със 131, с 30 повече от съотборника си Леон Драйзайтл, който е втори, а против тексасците записа асистенция.

Тайлър Тофоли се отличи с две попадения и две асистенции, а Калгари се оправи безапелационно с водача в Западната конференция Лас Вегас със 7:2 като посетител. Блейк Колман също добави два гола. Райли Смит приключи с гол и асистенция за домакините.

Крис Крайдър вкара две попадения, а Игор Шестьоркин отрази 30 шайби при триумфа на Ню Йорк Рейнджърс с 4:2 над гостуващия Питсбърг.

Шампионът Колорадо завоюва с 5:4 против домакина Отава и записа четвърта поредна победа. Мико Рантанен беше най-полезен с гол и две асистенции. Нейт МакКинън способства с три асистенции, а Йонас Йохансон отрази 31 удара за триумфа.

Финикс Копли парира 30 изстрела и оказа помощ на Лос Анджелис да завоюва семейството си на Кълъмбъс с 4:1. Карл Грундстрьом се отличи с гол и асистенция.

Травис Бойд се разписа два пъти, а Аризона продължи точковата си серия на шест следващи мача след 3:2 над гостуващия Ванкувър.

Винс Дън осъществя в 1:58 минута на продължението и донесе успеха на Сиатъл над домакина Сан Хосе с 2:1. Оливер Бьоркстранд приключи с гол и асистенция, а Филип Грубауер отрази 31 удара.

Алекс Сталок направи 35 спасявания и изигра основна роля за триумфа на Чикаго с 2:1 над домакина Нешвил.