Фланговият нападател на Левски Роналдо откри резултата при гостуването на

...

Роналдо прекъсна серия от 225 дни без гол

Фланговият нападател на Левски Роналдо откри резултата при гостуването на Арда. Това бе втори негов гол в шампионата през сезона. Предишното бе маркирано 225 дни по-рано - на 7 август предходната година на " Герена " при 1:0 над Пирин. Тогава бразилецът се разписа в 70-ата минута. А до попадението му в мрежата на кърджалийци изминаха тъкмо 1776 минути - 29 часа и 36 минути, в които не бе вкарвал. В 20 следващи срещи в Първа лига, в които бе на терена, Роналдо по този начин и не намираше път към противниковата врата.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов записа мач №250 в елита като ментор. Победата бе под номер 157 за него, равенствата са 53, а провалите - 40, при голова разлика 499-163. Той е водил сините в 165 дуела, Литекс в 32 и Ботев Пд в 53.

Ивелин Попов стана четвъртият състезател на сините, вкарал дузпа в елита този сезон. Останалите са Филип Кръстев - при 5:0 над Спартак Вн, Марин Петков - при 4:0 над Хебър и Асен Чандъров - при 1:1 против Пирин Бл. Попето имаше и пропуск от бялата точка - при 1:2 от Славия на " Герена ", а в предходния кръг Андриан Краев не вкара на Ботев Bp (2:0).
 Левски разгласи незначително дребна събрана сума за Национална агенция за приходите в последните 10 дни

" Сините " събраха едвам 25 000 лв.

За първи път през сезона Левски победи с класическото 3:0. През предишния триумфите с този резултат бяха два - и двата против благоевградския Пирин.

Левски е в серия от четири мача без позволен гол, като преди успеха в Кърджали записа по 2:0 над Хебър и Ботев Bp, както и 0:0 против Лудогорец. Последният отбор, вкарал гол на сините, е Пирин - 1:1 в Благоевград, напомня " Тема спорт ". Тогава се разписа Мартин Смоленски в 45-ата минута. Оттогава сините не са разрешили топката да пресече голлинията им 405 минути - 6 часа и 45 минути.

Вратарят Пламен Андреев към този момент има 15 сухи мрежи в 21 мача (б.а. - сътрудника му Николай Михайлов е с едвам 1 в 3 турнирни срещи). Той не е вадил топката от мрежата си в 71 % от дуелите, в които е бил под рамката.

Левски продължава да няма загуба като посетител на Арда - 2 победи и 2 равенства, при голова разлика 7-2.