ФК Спартак Варна завърши 1:1 с Ротор Волгоград в първата

...

Спартак Вн стартира с равенство контролите в Турция

ФК Спартак Варна приключи 1:1 с Ротор Волгоград в първата си контрола на турска земя. Мачът бе дебютен за Росен Кирилов отпред на отбора, оповестява формалният уебсайт на клуба. На терена на Екодизайн футбол център край Анталия се получи равностойна инспекция в положително движение и не доста голови благоприятни условия. Руменов на 2 пъти стреля покрай вратата през първата част – в 20-а мин от разстояние и в 39-а с глава след пас на Начев. Руският отбор стигна до попадение в 31-а минута, когато отдалечен шут на Дмитри Прищепов рикушира в различен състезател и влезе в противоположния ъгъл. Това бе единственият прецизен удар през първото полувреме.
И в двата състава бяха направени много промени за втората част. Третият в класирането на съветската Втора лига Ротор стартира малко по-активно. В 53-а мин вратарят Георгиев парира удар от близко, а в 55-а Мухин стреля в гредата. В 57-а мин " соколите " изравниха. Секунди откакто влезе на терена, новото попълнение Велислав Минков се разписа, изведен отляво по диагонала след многоходова скоростна офанзива. В 77-а минута удар на Сабри бе блокиран, а малко по-късно рисков шут на Ивей Ромееш бе париран.
За 27.01 е планувана контролна среща с Навбахор от Узбекистан.
Източник: darik.bg