ФК Кюстендил постигна първата си победа на собствен терен, и

...

ФК Кюстендил с първа победа у дома

ФК Кюстендил реализира първата си победа на личен терен, и общо четвърта от началото на сезона в Югозападната Трета лига. Възпитаниците на Николай Николов-Чезето биха с 2:0 Чавдар (Етрополе) в среща от 6-ия кръг. Александър Александров-Аци откри резултата от дузпа след 19 минути игра. Атанас Пенков повиши на 2:0 в 56-ата минута на срещата.
Преди почивката Александров удари и греда за домакините. Двубоят се игра при дъждовно време, което не попречи на близо 500 фенове да дойдат на стадион " Осогово ".

Съдийската бригада, ръководена от Кристина Георгиева, бе изпратена с овации. Със извоюваната победа ФК Кюстендил към този момент е на 2-ра позиция с 13 точки. Толкова има и Вихрен, само че с по-лоша голова разлика. В идващия кръг двата тима излизат един против различен в Сандански.