Фиорентина победи Лацио с 2:1 у дома в мач от

...

Фиорентина обърна Лацио в страхотен мач от Серия А

Фиорентина победи Лацио с 2:1 вкъщи в мач от 26-ия кръг на италианското футболно състезание.

По този метод " виолетовите " изпревариха " римските орли " във краткотрайното класиране и към този момент са 7-ми с 41 точки, а Лацио има 40 и една позиция по-назад.

Първият гол на стадион " Артемио Франки " във Флоренция беше маркиран от гостите в края на първото полувреме и беше дело на Луис Алберто.
 Пауло Дибала избухна с хеттрик за Рома при трагичен триумф с 3:2 против Торино

Ето по какъв начин се разви дуелът

Майкъл Кайоде обаче възвърне паритета в 61-вата. Пет минути по-късно домакините получиха дузпа. Въпреки, че реферът беше привикан да прегледа обстановката със системата ВАР, той остана правилен на първичното си решение и уточни бялата точка.

С осъществяването се нагърби Николас Гонсалес, само че неговият удар разстресе лявата греда. Отскочилата топка попадна в Джакомо Бонавентура и добавката му беше сполучлива за 2:1, а това се оказа и крайният резултат в мача.

В идващия кръг Фиорентина гостува на Торино, а Лацио ще се изправи против Милан вкъщи.