Фиорентина победи Дженоа като гост с 2:1 в двубой от

...

Фиорентина излъга Дженоа като гост

Фиорентина победи Дженоа като посетител с 2:1 в дуел от четвъртия кръг на италианската Серия А.

„ Виолетовите “ откриха посредством Рикардо Сапонара в 61-та минута след асистенция на Джакомо Бонавентура. Самият Бонавентура осъществя втория гол за гостите минута преди края на постоянното време, откакто двамата със Сапонара си размениха функциите. Дълбоко в добавеното време генуезците стигнаха до почетен гол посредством Доменико Кришито от дузпа.

Така, флорентинци завоюваха за трети следващ път в шампионата и са на четвърто място с девет пункта. Дженоа е 14-и с три точки от първите си четири мача в Лигата. В идващия кръг генуезците гостуват на Болоня, до момента в който Фиорентина приема първенеца Интер.