Финландският вратар Юси Сарос постави клубен рекорд за Нешвил Предатърс,

...

Юси Сарос записа рекорд за Нешвил с 64 спасявания при победа срещу Каролина в НХЛ

Финландският вратар Юси Сарос сложи клубен връх за Нешвил Предатърс, откакто избави 64 удара при успеха с 5:3 против Каролина Хърикейнс в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Сарос освен записа връх в историята на Нешвил, а и изравни третото най-хубаво достижение в НХЛ като цяло, дело на Джо Дейли от Бъфало Сейбърс през 1970. Марио Лесар е на второто място с едно избавяне повече в мач на Лос Анджелис Кингс през 1981, а водач в класацията е Рон Тъгнът със 70 за Квебек Нордикс (сега Колорадо Аваланч) на 21 март 1991. Канадецът записа върха при тъждество 3:3 след продължения против Бостън Брюинс.

Сарос спря 28 удара в последната третина, а Марк Янковски вкара победната шайба 5:06 минути след началото на частта. Филип Форсберг, Матияс Екхолм, Коуди Глас и Колтън Сисънс също се разписаха за Нешвил, а за Каролина точни бяха Пол Щастни, Брейди Шей и Джордан Стаал.

Кейнс, които бяха в рекордна за клуба серия от 11 следващи победи преди загубата против Ню Йорк Рейнджърс във вторник, губят поредно мачове за първи път от началото на ноември насам.

Конър Макдейвид доближи границата от 500 точки при победа на Едмънтън Ойлърс с 4:2 против Ню Йорк Айлъндърс. Той направи това в едвам 527 мача, като единствено петима в историята са били по-бързи - Уейн Грецки (352), Марио Лемьо (433), Питър Щастни (507) и Боби Ор (522).

Джак Кембъл направи 20 спасявания за Ойлърс, които сложиха завършек на серия от пет следващи загуби вкъщи. Леон Драйзайтел записа гол и 400-та асистенция в кариерата си, а останалите попадения бяха дело на Кайлър Ямамото, Дилан Халоуей и Зак Хайман.

Матю Барзал и Кал Клътърбък се разписаха за Айлъндърс, а Иля Сорокин направи 34 спасявания.

Трент Фредерик вкара два пъти за 34 секунди в последната третина и Бостън завоюва с 5:2 против Лос Анджелис Кингс, с което Брюинс завоюваха точки в 12-и следващ мач в НХЛ.

Фредерик бе създател на победното попадение 10:36 минути след началото на частта, когато отклони удар на Брендън Карло в мрежата на Кингс. Центърът се разписа още веднъж половин минута по-късно, преодолявайки Финикс Копли с външната част на стика си. Давид Пастърнак пък вкара два пъти и продължи да води Брюинс с 27 попадения, а Брад Марчанд записа гол и асистенция.

Джереми Суейман спря 27 удара и победи Копли в първия мач в историята на НХЛ, в който един против различен се изправят двама вратари, родом от Аляска.

Ти Джей Оши вкара два гола и Вашингтон се възползва от четири попадения във втората третина за победа с 6:2 на Вашингтон Кепитълс против Кълъмбъс Блу Джакетс. Така Капс записаха клубен връх със седми следващ триумф в посещение.

Оши, Никола Обе-Кубел, Мартин Фегервари и Гарнет Хатауей вкараха головете във втората част, а още веднъж Оши и Алекс Овечкин бяха точни в последната. Дилан Стром приключи мача с три асистенции, Евгени Кузнецов добави две, а Дарси Кемпер спря 25 удара.

Джони Годро и Гавин Байройтер се разписаха за Кълъмбъс, а Елвис Марзликинс спря 31 шайби в първия си мач като титуляр от 13 декември насам.