Финландия надигра с 2:0 като гост Армения в мач от

...

Финландия с първа победа в Група J

Финландия надигра с 2:0 като посетител Армения в мач от квалификационна Група “J” за Евро 2020. Така скандинавците реализираха първа победа в групата, като те имат ипоражение - 0:2 от Италия в Удине на старта на евроквалификациите.

В 14-ата минута Фредрик Йенсен даде задатък на финландците в резултата, откакто съвсем от голлинията насочи топката в мрежата следподаване отдясно. В 78-ата минута резервата Пири Сойри се възползва от отличен пробив отдясно на Робин лод и от голлинията просто подложи крайник, с цел да осъществя второто попадение.

За арменците това е второ проваляне от два мача, откакто преди дни те изгубиха с 1:2 гостуването си на Босна и Херцеговина.

АРМЕНИЯ - ФИНЛАНДИЯ 0:2 0:1 Йенсен (14) 0:2 Сойри (78)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 2 кръг, вторник 26 март  Армения 0:2краен резулат  Финландия