Филаделфия победи Индиана Пейсърс със 106:89 в битката за третото

...

Ембийд се завърна в игра с гръм и трясък

Филаделфия победи Индиана Пейсърс със 106:89 в борбата за третото място в Източната конференция. С успеха Сиксърс завоюваха серията със противника си с 3:1 триумфа и при вероятно тъждество по победи и загуби в края на сезона ще имат преимущество против " пешеходците ".

Много мощен мач за спечелилите направи центърът Джоел Ембийд, който приключи с 33 точки и 12 битки. Камерунецът не бе играл от близо месец поради болки в коляното, а завръщането му се оказа ползотворно и оказа помощ на Филаделфия да стопи 11 точки пасив при започване на второто полувреме.

Ключова в мача се оказа третата четвърт, в която Индиана пропусна 17 от 20 изстрела и приключи с едвам 11 точки. С 16 точки за спечелилите приключи Тобайъс Харис, а още 15 прибави Бен Симънс.