ФЕНИКС (AP) — Грейсън Алън направи рекорд в кариерата си

...

Грейсън Алън изравни рекорда на Финикс с 9 тройки в кариерата си, Сънс победи Хийт със 113-97

ФЕНИКС (AP) — Грейсън Алън направи връх в кариерата си с 9 тройки, с цел да изравни върха на Финикс и вкара 31 точки, Брадли Бийл добави 25 точки и Сънс победиха Маями Хийт със 113-97 в петък вечер.

Слънцата завоюваха пет от последните си шест мача. Маями изпусна три от четирима.

Алън беше ефектен през първото полувреме, вкарвайки 23 точки при 7-от-10 стрелби от далечно разстояние. Шестогодишният състезател беше добит при договорка отвън сезона, влезе в играта със междинен връх от 13 точки в кариерата си. Той беше 9 от 14 на 3s и 11 от общо 19 от терена.

Финикс усили преднината си до 94-75 при започване на четвъртата четвърт и резервира двуцифрено преимущество през остатъка от вечерта. Бийл стреля 11 от 18 от игра и добави осем битки и девет асистенции. Девин Букър имаше 20 точки и 10 асистенции.

Бам Адебайо поведе Маями с 28 точки и 11 битки. Кевин Лав добави 20 точки. Тайлър Херо имаше тежка вечер, стреляйки единствено 4 от 17. Хийт стреля единствено 41% от полето.