Фенербахче записа победа №12 в Евролигата, след като се наложи

...

Фенербахче мина пред Везенков и Олимпиакос, след бой над Макаби

Фенербахче записа победа №12 в Евролигата, откакто се наложи с 82:75 (17:21, 19:14, 24:18, 22:22) над Макаби Тел Авив в мач от 22-ия кръг на най-комерсиалния шампионат в баскетбола. Така с 12 триумфа и 10 провали турският гранд се изкачи на девета позиция, като задмина Олимпиакос (11) с българския национал Александър Везенков преди мача на отбора от Пирея против Олимпия Милано довечера. Макаби пък остава на 12-то място в таблицата с 10 победи и 12 загуби.

MVP!!

MVP için yoruma bir GIF brak
— Fenerbahçe Beko (@FBBasketbol)
Срещата в Истанбул стартира равностойно, само че домакините взеха нещата в свои ръце и дръпнаха напред в резултата още при започване на втората част. Те съумяха да задържат преднината си до почивката, само че по-късно се стигна до нови изравнявания, от които в последна сметка баскетболистите на Макаби не съумяха да се възползват до края.

Ян Весели беше най-резултатен за Фенербахче с 18 точки, Нандо дьо Коло вкара 16, а с 15 се разписа Дайшон Пиер.

За Макаби 18 точки осъществя Илайджа Браянт, а 15 добави Скоти Уилбъкин.

Maç Sonucu | Fenerbahçe Beko: 82-75

Tebrikler Fenerbahçe Beko!

Skor dalmmz: Vesely 18, De Colo 16, Pierre 15, Guduric 11, Melih 8, Brown 7, Eddie 3, Ahmet 2, Ulanovas 2.