Федерер пребори Симон за полуфинал номер 200 в кариерата сиСветовният

...

Федерер пребори Симон за полуфинал номер 200 в кариерата си

Световният номер 3 Роджър Федерер се класира за 15-ия си полуфинал на домашния шампионат в Базел, откакто победи Жил Симон със 7-6(1), 4-6, 6-4 в оспорван мач.

Швейцарският маестро не бе на върха на опциите си пред родна аудитория, като изостана рано с пробив в първия сет, само че съумя да го върне и по-късно изрично да се наложи в тайбрека със 7-1. Във втората част Симон още веднъж поведе с пробив, който Федерер върна, само че в края на сета осемкратният първенец още веднъж изгуби подаването си и французинът съумя да вкара мача в решителен сет. В него Федерер започва решително и поведе с 4-1, само че противникът му изравни до 4-4. Бившият номер 1 в света обаче още веднъж подвигна оборотите и взе идващите два гейма, с цел да затвори мача след 2 часа и 34 минути и да се класира на полуфинал номер 200 в кариерата си. За място на финала Федерер ще спори с руснака Даниил Медведев, който победи Стефанос Циципас с 6-4, 3-6, 6-3. В другия полуфинал един против различен ще се изправят Александър Зверев и Мариус Копил. /БГНЕС
Източник: bgnes.com