Федералният резерв трябва да изчака и да види“, преди да

...
Федералният резерв трябва да изчака и да види“, преди да
Коментари Харесай

Скот Бесент: Фед трябва да изчака, преди да понижи лихвите

Федералният запас би трябвало да „ изчака и да види “, преди да реши дали да намали лихвените проценти на фона на войната в Иран, съобщи в понеделник министърът на финансите на Съединени американски щати Скот Бесент, написа " Ройтерс ".Бесент съобщи, че стопанската система на Съединени американски щати е била „ доста мощна “ през януари и февруари и че Федералният запас „ прави вярното нещо, като седи и следи “ по какъв начин се развива спорът.„ Бих бил шокиран, да вземем за пример, в случай че Европейската централна банка увеличи лихвените проценти “, сподели той. „ Въпреки че ще кажа, че доста европейски страни, като Обединеното кралство и азиатските страни, субсидират търсенето, което не сме създали в Съединени американски щати. “Бесент сподели, че е убеден, че скорошните нараствания на цените „ няма да се включат в инфлационните упования “.Потребителските цени в Съединени американски щати се покачиха с най-вече от близо четири години през март, защото войната с Иран докара до рекорден скок в цените на бензина и дизела, нанасяйки удар върху рейтингите на утвърждение на президента Доналд Тръмп, защото недоволството от метода му на ръководство на стопанската система нарастваше.Войната докара до скок на международните цени на суровия нефт с над 30%, като междинната национална цена на дребно на бензина надвиши 4 $ за галон за първи път от повече от три години.На въпроса дали войната в Иран в последна сметка ще бъде добра или неприятна за стопанската система на Съединени американски щати, Бесент сподели: „ Мисля, че ще погледнем обратно и ще кажем - не знам броя на дните - дали е 50 или 100 или повече (дни) за 50 години непоклатимост. “
Източник: infostock.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР