Федералната служба за сигурност (ФСС) на Русия обяви днес, че

...
Федералната служба за сигурност (ФСС) на Русия обяви днес, че
Коментари Харесай

Руското контраразузнаване арестува четири жени, готвели покушения срещу висши офицери

Федералната работа за сигурност (ФСС) на Русия разгласи през днешния ден, че е арестувала четири дами, работещи за украинските специфични служби и подготвящи офанзиви против висши съветски офицери и енергийни обекти, съобщи Франс прес.

" ФСС постави завършек на дейностите на четири агентки, вербувани от украинските специфични служби ", се споделя в изказване на ФСС, в което се прецизира, че арестите са осъществени в Севастопол, който се намира на окупирания от Русия Кримски полуостров, във Воронеж и в Ростов на Дон.

И четирите са " били подготвени на украинска територия да боравят с огнестрелно оръжие, с мини и експлозиви, както и да ръководят дронове ", с цел да " правят актове на бойкот и тероризъм против висши офицери от съветското министерство на защитата и енергийни обекти ", се разяснява в изказването.

При претърсвания в границите на следствието са открити " огромен брой експлозиви ", елементи за самоделни взривни устройства и " средства за връзка с украинските им ръководители ", осведоми ФСС.

За арестуваните има риск да получат присъди до 30 години затвор.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР