Фаворитът за титлата в Русия Зенит изпраща успешна седмица. След

...

Зенит няма милост - пета поредна победа

Фаворитът за купата в Русия Зенит изпраща сполучлива седмица. След успеха над Мьолде в Лига Европа, през днешния ден питерци продължиха безгрешния си ход и на домашната сцена. Отборът на Сергей Семак взе с 2:0 гостуването си на различен евроучастник - Уфа, и е водач в класирането с цялостен актив от 15 точки. Зенит е отборът с най-вече маркирани голове (10) и в това време е инкасирал единствено едно попадение във вратата си.

Иван Пауревич от домакините имаше малшанса да си вкара автогол още в 3-ата минута. Той не разбра къде е топката при едно безредие в наказателното поле и заблуди вратаря Гиорги Шелия. В 11-ата минута Артьом Дзюба направи двойно подаване с Александър Ерохин, след което стреля в гредата, само че при добавката нямаше проблеми.