ФАСАНО, Италия (AP) — Президентът Джо Байдън и украинският лидер

...
ФАСАНО, Италия (AP) — Президентът Джо Байдън и украинският лидер
Коментари Харесай

Байдън и Зеленски подписват споразумение за сигурност, тъй като лидерът на Украйна се съмнява колко дълго ще продължи единството

ФАСАНО, Италия (AP) — Президентът Джо Байдън и украинският водач Володимир Зеленски подписаха 10-годишно съглашение за сигурност в четвъртък, което те приветстваха като крайъгълен камък в връзките сред техните страни, само че единствено това не беше задоволително, с цел да спре Зеленски да се чуди какъв брой още може да разчита на поддръжката на Америка.

Зеленски също сподели, че страната му „ незабавно “ се нуждае от спомагателни системи за противовъздушна защита, с цел да отбрани украинците и инфраструктурата на нацията от продължаващите бомбардировки от Русия.

Лидерите подписаха съглашението в коридорите на годишния Срещата на върха на Групата на седемте, извършена тази година в Италия, и Байдън сподели, че задачата „ е да се укрепи защитата и качествата за въздържане на Украйна “.

Зеленски сподели на взаимна конференция, че подписването е трансформирало в „ в действителност исторически ден “, само че също по този начин се чудеше за трайността на поддръжката от Съединените щати и други съдружници.

Украинският пр...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР