Фалшива банкнота от 50 евро е била въведена в обращение във врачанско село
Фалшива банкнота от 50 евро е била въведена в обращение в магазин за хранителни артикули във врачанското село Нефела, оповестиха от Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи. Сигнал до органите на реда е подала шефката на магазина, която обяснила, че незнайно лице е платило за направената покупка с банкнотата на 7 май.
След осъществените издирвателни дейности е открито, че съпричастна към действието е 16-годишна госпожица. Банкнотата е предадена на полицията, а по случая е заведен заявителски материал, написа Българска национална телевизия.
Според отчета за работата на ОД на Министерство на вътрешните работи във Враца за 2025 година, оповестен на уеб страницата на дирекцията, за отчетния интервал са регистрирани 16 закононарушения срещу паричната и кредитната система. Това е спад от 11,11% по отношение на 2024 година.
След осъществените издирвателни дейности е открито, че съпричастна към действието е 16-годишна госпожица. Банкнотата е предадена на полицията, а по случая е заведен заявителски материал, написа Българска национална телевизия.
Според отчета за работата на ОД на Министерство на вътрешните работи във Враца за 2025 година, оповестен на уеб страницата на дирекцията, за отчетния интервал са регистрирани 16 закононарушения срещу паричната и кредитната система. Това е спад от 11,11% по отношение на 2024 година.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




