Фабио Куалярела продължава да пише история с отбора на Сампдория.

...

Куалярела продължава с наказателната си акция

Фабио Куалярела продължава да написа история с тима на Сампдория. Опитният нападател вкара два гола при успеха на отбора с 2:1 като посетител на СПАЛ в среща от 26-ия кръг на Серия " А ". С попаденията си през днешния ден ветеранът измести Кшищоф Пьонтек от втората позиция при голмайсторите и към този момент има еднакъв брой голове с Кристиано Роналдо. Двамата са отбелязали по 19 попадения в 25 мача, само че довечера португалецът може още веднъж да стане едноличен водач, в случай че означи във вратата на Наполи. В класирането Сампдория заема 8-а позиция с 39 точки, а СПАЛ е 16-и с 23 пункта.

Фабио Куалярела изведе Сампдория напред в резултата още в 4-ата минута. Ветеранът засече акробатично положително центриране на Бартош Бережински от десния фланг и не остави късмет на стража Емилиано Вивиано. Само седем минути по-късно Куалярела вкара втория си гол в мача. Нападателят още веднъж сподели хищническия си усет пред гол, като този път засече с глава центриране на Карол Линети от лявото крило.  През второто полувреме гол на Серджо Флокари от състава на СПАЛ не бе зачетен след намесата на системата ВАР. В първия миг домакините показаха бурно насладата си от попадението, само че основният арбитър Фабрицио Паскуа видя, че голът е бил маркиран от състояние на засада и даде сигнал играта да продължи при резултат 0:2 в интерес на Сампдория.  В четвъртата минута на добавеното време Ясмин Куртич върна очакванията на СПАЛ за продобиване най-малко на точка от днешния дуел с брилянтно осъществяване на директен свободен удар. Малко по-късно обаче Тиаго Сионек за жестоко нарушаване в краката на неприятелски футболист, което му издейства пряк червен картон.

Evvai! Tre punti pesantissimi per i blucerchiati. #SPALSamp 1-2. Avanti, ragazzi! pic.twitter.com/jHTy2DU1Ii