Фаб Файв се справи без проблеми с Правец с 82:57

...

Фаб Файв срази Правец

Фаб Файв се оправи без проблеми с Правец с 82:57 в зала „ Триадица “ в София в среща от постоянния сезон на район Запад в ББЛ А група.

Гостите имаха леко преимущество през първата част, само че след края й противникът им обърна за 17:12. След замяна на кошове на старта на втория интервал, Фаб Файв още веднъж взе самодейността и на почивката бе напред с 38:23. Подемът в играта на столичния отбор продължи и след паузата, като преди решителната четвърт той се откъсна с 61:35. До края играта бе много по-равностойна, само че без това с нещо да промени крайния излаз. Стрелбата от тройката и в този мач оказа въздействие – 11 против 4, като спечелилите имаха преимущество и в подкошието (52 битки против 39).

Георги Христов бе най-резултатен за триумфа с 18 точки. Красимир Кръстев осъществя 12, с 11 е Стефан Янев, а със 7 и 15 битки е Георги Митровски.

За Правец дабъл-дабъл направиха Данаил Христов (16 точки и 13 борби) и Павлин Ганчев (12 точки и 11 борби), 10 точки добави Ерик Кирилов.