Европейският шампион Португалия се окичи с бронзовите медали от Купата

...

Дузпи, червени картони, продължения и Португалия обърна Мексико в спора за бронза

Европейският първенец Португалия се окичи с бронзовите медали от Купата на конфедерациите, откакто обърна Мексико за триумфа с 2:1 след продължения. Срещата беше белязана от изравнителен гол за португалците в добавеното време, две дузпи иберийците и по един червен картон за два отбора. Както беше оповестено авансово, Португалия игра без Кристиано Роналдо, който се прибра в родината си след раждането на своите деца-близнаци. Така „ мореплавателите “ стигнаха да призово място още при дебюта си на шампионата. „ Ацтеките “ пък финишираха на четвърто място за повторно в историята си след 2005 година. Европейските първенци първи получиха късмет да открият резултата. В 16-ата минута отборът на Фернандо Сантош получи право да извърши дузпа поради нарушаване на Рафаел Маркес против Адриен Силва в наказателното поле. Вратарят Гийермо Очоа обаче избави удара на Силва. В 31-ата минута мексиканците бяха покрай гол. Хавиер Ернандес опита акуратен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Руи Патрисио, само че вратарят на Португалия съумя да избие в корнер. Първото чисто състояние за гол през втората част беше за Португалия. Желсон Мартинш получи прекрасен пас, само че ударът му мина настрана от дясната греда на Очоа. В 54-ата минута Мексико поведе в резултата. Хавиер Ернандес проби отляво и центрира към вратата, Руи Патрисио се размина с топката, а притичалият централен бранител Луиш Нето я заби в мрежата на Португалия. Малко по-късно Орибе Пералта не съумя да затрудни вратаря на „ мореплавателите “. В 59-ата минута Пици стреля неопределено, а две минути по-късно Очоа мазета удар на Мартинш с глава. В 61-ата Нани стреля неопределено с глава. Четири минути по-късно Карлос Вела стреля неопределено от воле и пропусна да удвои задатъка на Мексико. В 83-ата минута Хавиер Ернандес се оказа покрай втори гол за „ ацтеките “, само че стреля право в обсега на Руи Патрисио. Пропуските на мексиканците бяха осъдени в първата минута на добавеното време, когато Пепе с каратистки удар засече центриране отдясно на Рикардо Куарешма. Това е първият гол на бранителя за Португалия за последните пет години. Така срещата отиде в продължения. Първата опция в тях беше за Мексико, само че Руи Патрисио отрази удара на Ирвин Лосано след центриране от корнер. Две минути преди края на първото продължение Португалия получи втора дузпа в мача. Този път за игра с ръка на Мигел Лаюн, а Адриен Силва този път не сбърка при удара си от бялата точка. В началото на второто продължение „ мореплавателите “ останаха с човек по-малко, откакто Нелсон Семедо получи втори жълт картон след ритник в главата на Лосано. Мексико също приключи в понижен състав. Резервата Раул Хименес беше изпъден, откакто в границите на 10 минути получи два жълти картона. В края Ектор Ерера стреля отлично от воле от границата на наказателното поле, само че ударът му беше избит от Руи Патрисио. След това Ектор Морено стреля неопределено с глава. Минута по-късно селекционерът на Мексико Хуан Карлос Осорио беше пратен на трибуните, откакто опита да ухапе за ухото страничния арбитър. Днешният мач за третото място на Купата на конфедерациите съблюдава две обичаи. Всеки от последните четири мача за бронзовите медали на шампионата стигаше до продължения, а европейският тим постоянно се окичваше с бронзовите медали. РУМЕН ПАЙТАШЕВ, СПЕЦИАЛНО ЗА БЛИЦ ОТ РУСИЯ  КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ - ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ - ТУК!!!
Източник: blitz.bg