Европейският съюз може да включи Турция в черния списък с

...
Европейският съюз може да включи Турция в черния списък с
Коментари Харесай

ЕС може да включи Турция в списъка с данъчни убежища

Европейският съюз може да включи Турция в черния лист с данъчни убежища преди края на годината, оповестява Блумбърг.

Специална работна група на Европейски Съюз, отговаряща за мониторинга на „ юрисдикции, които не сътрудничат в региона на данъчното облагане “, е заключила, че напъните, които турското държавно управление поставя за обезпечаване на бистрота и битка с преференциалните данъчни режими, са „ незадоволителни “, настояват източници, представени от Блумбърг.

Групата може да предложи на финансовите министри на Европейски Съюз да включат Турция в листата с данъчни убежища по време на заседание на 5 декември, ход, който ще внесе в допълнение напрежение в обтегнатите връзки сред Анкара и Европейски Съюз.

Държавите членки на блока са разграничени по въпроса дали би трябвало да се постановат наказания на юрисдикциите, които отхвърлят съдействие, само че прибавянето на Турция в черния лист ще нанесе тежък удар върху репутацията на южната ни съседка.

В изявление за организация Ройтерс, турският финансов министър Наджи Агбал е споделил, че Европейски Съюз няма причина да прибавя страната в черния лист, тъй като Турция съблюдава всички интернационалните данъчни правила.

 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР