„Огромен риск“ от терористични атаки в Европейския съюз, предупреждава шефът на вътрешните работи
Европейският съюз е изправен пред „ голям риск “ от терористични офанзиви през празничния интервал, предизвести във вторник шефът на вътрешните работи на блока.
„ С войната сред Израел и Хамас и поляризацията, която тя предизвиква в нашето общество, с идния празничен сезон, съществува голям риск от терористични офанзиви в Европейския съюз “, сподели Илва Йохансон преди среща на министрите на вътрешните работи на Европейски Съюз в Брюксел.
„ Сега ще предоставим спомагателни 30 милиона евро за отбрана на [...] места за поклонение “, даде обещание още тя.
Предупреждението пристигна дни, откакто коренен ислямист, прочут на управляващите, намушка съдбовно германско-филипински екскурзиант и рани други двама души с чук покрай Айфеловата кула в Париж, което ускори бдителността и опасенията на Европейски Съюз по отношение на идните офанзиви.
Заподозреният, разпознат като Арман Раджабпур-Мияндоаб, се е заклел във честност към така наречен Ислямска страна във видеоклип в обществените медии.




