Европейският първенец Португалия победи трудно Азербайджан с 1:0 на старта

...

Късметът се усмихна на Португалия срещу Азербайджан

Европейският отличник Португалия победи мъчно Азербайджан с 1:0 на старта в група А от квалификациите за международното състезание в Катар през 2022 година. Срещата от Група " А " се игра в Торино поради наредбите срещу разпространяването на ковид, а изборът на " мореплавателите " да домакинстват в италианския гранд най-вероятно и по избор на огромната им звезда Кристиано Роналдо, който играе за Ювентус.

В 37-ата минута Максим Медведев си вкара автогол след неприятна връзка с вратаря Мехемеделие и даде задатък на португалците, които през второто полувреме сътвориха няколко рискове посредством Бернардо Силва, Бруно Фернандеш и Роналдо, само че не стигнаха до попадение.

В другия мач от групата, Сърбия победи вкъщи Ейре с 3:2. Браун (18) откри в интерес на гостите, само че Влахович (40) изравни малко преди края на първата част. Митрович (68, 75) добави две попадения, а Колинс (86) единствено оформи крайното 3:2.
Източник: fakti.bg