Европейският клубен шампион Реал Мадрид разби с 5:1 шотландския шампион

...

Шоу в Мадрид: Реал размаза Селтик в своя дом, вкара им цели пет гола

Европейският клубен първенец Реал Мадрид разруши с 5:1 шотландския първенец Селтик в дуел от шести кръг на груповата фаза в Шампионска лига. „ Белия балет “ си подсигурява спечелването на групата с този погром, събирайки 13 точки – 1 пред Република България Лайпциг. „ Детелините “ пък остават единствено с 2.

Предвид това, че Рейнджърс напусна групата си с Наполи, Ливърпул и Аякс с голова разлика 2:22, тазгодишното показване в Турнира на богатите може да се дефинира като пагубно.

Лука Модрич откри от дузпа, а Родриго удвои още до 20-ата минута от нов углавен удар. Марко Асенсио направи 3:0 при започване на втората част, а Винисиус вкара четвъртия гол за „ кралете “. „ Лос меренгес “ означиха и пети гол посредством Федерико Валверде в 71-ата минута, а почетният гол за „ детелините “ бе дело ан Жота от фал.

След единствено шест минути игра Реал поведе в резултата. Валверде стреля, а Йенц спря удара му с ръка, след което " лос бланкос " получиха 11-метров углавен удар. Зад топката застана Лука Модрич, който преодоля без проблеми Джо Харт.

Винисиус можеше небрежно да удвои, само че изстрелът му от рискова непосредственост бе блокиран.

" Кралския клуб " провежда пореднаат си рискова офанзива в 18-ата минута. На върха на офанзивата се оказа Винисиус, който от няколко метра откри тялото на Харт.

Топката обаче се озова отново у състезател на Реал - Ферлан Менди, който стреля и за повторно в дуела испанците получиха дузпа. Този път Стефани Фрапар имаше потребност от ВАР, с цел да потвъри наказателния удар, от който Родриго удвои резултата на " Бернабеу ".

Винисиус се регистрира и с втори пропуск - този път получи топката към точката за осъществяване на дузпа, само че на полупразна врата опита да я вкара с повече мощ и в последна сметка не нацели вратата.

Десетина минути преди края на полувремето и " детелините " получиха дузпа посредством Абада, само че най-хубавият вратар в света Тибо Куртоа отрази удара от бялата точка на Юранович.

В началото на втората част европейският клубен първенец стигна до трети гол. В 51-ата минута Асенсио се разписа от воле след хубава асистенция на Карвахал от аутлинията.

Четвърт час след началото на полувремето пък Винисиус най-сетне откри мрежата, довкарвайки топката във вратата на шотландците след удар на Кроос.

Точно 10 минути пък трябваха за идващото попадение - Феде Валверде с хубав удар от към 23-24 метра откри далечния ъгъл на Харт.

Шест минути преди края на постоянното време португалското крило Жота вкара страховит гол от фал, за който точно той бе препънат. Техничарят трансферира стената, издигната от Куртоа и макар реакцията си, белгиецът нямаше късмет да парира удара.

Източник: novsport.com