Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) победи африканския първенец Ал Ахли

...

Реал Мадрид се класира на пети пореден финал на световното клубно първенство

Европейският клубен първенец Реал (Мадрид) победи африканския отличник Ал Ахли с 4:1 в Мароко и за пети следващ път се класира за финала на Световното клубно състезание по футбол.
Прочетете още
В спор за трофея тимът на Карло Анчелоти ще срещне отбора от Саудитска Арабия Ал Хилал, който в първия полуфинал във вторник надигра Фламенго с 3:2.

Винисиус Жуниор изведе Реал в резултата в 42-а минута на стадиона в Рабат, а незабавно след почивката Федерико Валверде повиши на 2:0.

Египтяните се върнаха в мача в 64-а минута, когато Камавинга извърши нарушаване в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Али Маалул трансформира в гол.

Три минути преди края и Реал получи право да извърши дузпа, само че Лука Модрич не съумя да преодолее вратаря на Ал Ахли Мохамед Ел Шенави.

В добавеното време Родриго и резервата Серхио Арибас вкараха два бързи гола за крайното 4:1 за Реал.

Мачът за трофея сред Реал Мадрид и Ал Хилал ще се играе в събота, 11 февруари, от 21 часа българско време.
Източник: trafficnews.bg