Европейските шампионки на двойки и победителки в класацията за спортист

...

Сестри Стоеви приключиха участието си на турнира в Китай

Европейските шампионки на двойки и победителки в класацията за състезател номер 1 на Пазарджик за 2018-та година - Стефани и Габриела Стоеви позволиха трета загуба в група " В " и отпаднаха от финалния шампионат на осемте най-хубави за сезона от Световните серии в Гуанчжоу (Китай) с награден фонд 1.5 милиона $.

Българките претърпяха проваляне от Со Хе Ли и Сън Чан Шин (Република Корея) с 14:21, 21:14, 9:21 за 66 минути.

Двубоят стартира равностойно, само че след 8:8 азиатките последователно построиха задатък до 15:10 и по-късно без особени усложнения стигнаха до триумфа в първия гейм.

Във втората част също вървеше оспорвано до 10:10, след което сестри Стоеви поведоха с 16:12, а по-късно те изравниха резултата след серия от пет поредни разигравания.

В решаващия трети гейм южнокорейките рано дръпнаха с 10:4 и до края направляваха събитията на полета, с цел да завоюват.

Стефани Стоева и Габриела Стоева приключиха на последното четвърто място в групата при дебюта си в конкуренцията на най-хубавите през сезона.

Световните шампионки Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония) приключиха преди всичко с три победи, а Со Хе Ли и Сън Чан Шин останаха втори с два триумфа и едно проваляне. Двата дуета не престават на полуфиналите.
Източник: marica.bg