Европейската приказка на Локомотив Пловдив приключи. Смърфовете оказаха сериозен отпор

...

"Локо" опита, но не сътвори чудо срещу "Страсбург"

Европейската приказка на " Локомотив " Пловдив завърши. " Смърфовете " оказаха сериозен отпор на носителя на Купата на Франция " Страсбург ", само че и във втория мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа изгубиха с 0:1.

Така общият резултат от двата мача стана 0:2, което прати пловдивчани у дома.

Въпреки класата на французите, " Локо " сподели отлична игра и не отстъпи по нищо на именития си противник.

В игра за българския отбор се включи Стивън Езе, който дойде във Франция часове преди мача, защото визата му беше забавена.

Именно нигериецът първи имаше опция да открие резултата в реванша, единствено че стреля неопределено.
Езе ще получи дневна виза за мача на " Локо " против " Страсбург " "Смърфовете " отпътуваха за Франция
В 7-ата минута " Страсбург " към този момент водеше в резултата, откакто Кевин Зохи получи отличен пас от Димитри Линард, а Мартин Луков не съумя да избави вратата си.

Другият футболист на " Локо ", който имаше проблеми с визата - Парвизджан Умарбаев, също направи пропуск пред вратата на французите.

Мачът беше равносилен за наслада на близо 20 000 последователи по трибуните на " Стад дьо ла Мейно ", от тях към 80 бяха почитатели на " Локо ".

Второто полувреме също предложи много положения и пред двете порти. Езе изпусна за " смърфовете ", а Симакан - за " Страсбург ".

В последна сметка " черно-белите " стигнаха до гол. Той беше дело на Ожболт, само че беше анулиран поради засада в самия завършек на мача.
Източник: btvnovinite.bg