Европейската космическа агенция преговаря със SpaceX за възможността космическото начинание

...
Европейската космическа агенция преговаря със SpaceX за възможността космическото начинание
Коментари Харесай

Европа преговаря със SpaceX за космическия боклук

Европейската галактическа организация договаря със SpaceX за опцията галактическото начинание на Илон Мъск да се причисли към интернационална харта, предопределена да понижи възходящия рой от парчета в космоса, сподели генералният ѝ шеф Йозеф Ашбахер пред Ройтерс.

22-националната организация оглавява едно от няколкото инициативи за връщане на масата галактически отпадък от предходни задачи, който се върти към планетата и съставлява риск за дейните спътници.

Ашбахер сподели, че 110 страни или организации са се включили към хартата на ESA Zero Debris, която има за цел да спре генерирането на нов орбитален отпадък до 2030 година На въпрос дали SpaceX, чиито спътници в този момент съставляват към две трети от галактическите кораби, дейни в ниска околоземна орбита, се е включила, Ашбахер сподели: „ Все още не, само че обсъждаме с тях... Това е харта, която продължава да се развива и... ще продължим да повдигаме тематиките, тъй като те са от фундаментално значение. "
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР