Европейската космическа агенция иска да улесни изследването на Луната със

...
Европейската космическа агенция иска да улесни изследването на Луната със
Коментари Харесай

Програмата Мунлайт: Как ЕКА ще улесни изследването на Луната?

Европейската галактическа организация желае да улесни проучването на Луната със своята стратегия " Мунлайт ", която планува извеждането на спътници в орбита към естествения сателит на Земята за информационни и навигационни услуги, съобщи ДПА.

" Тази инфраструктура е от значително значение за завръщането на човечеството на Луната и дълготрайно наличие там, като в същото време увеличи успеваемостта и доста понижи оперативните и потребителските разноски ", обясниха от галактическата организация, която е основана в Париж.

Оттам прибавят, че програмата ще даде опция за тъкмо, самостоятелно кацане и напредване по повърхността, като в същото време ще улесни високоскоростната връзка и предаване на данни сред Земята и Луната.

" Мунлайт " ще се състои от пет спътника - четири за навигация и един за връзки, свързани със Земята посредством три специфични наземни станции и създаващи мрежа за данни, разпростряла се на разстояние до 400 000 км, отбелязва ДПА.

Спътниците ще бъдат стратегически позиционирани, с цел да покрият предпочитано Южния полюс на Луната - област от необикновен интерес за бъдещи задачи, заради " върховете на безконечната светлина ", подобаващи за потребление на слънчева сила, и " кратерите на безконечния мрак " с полярен лед, който може да бъде източник на вода, О2 и ракетно гориво, отбелязва ДПА.

Услугите, свързани с програмата, ще бъдат разгърнати последователно, като се стартира от 2028 година и се доближи до пълноценно действие до 2030 година


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР