Европейската комисия ще предложи нарушаването на санкциите на ЕС да

...
Европейската комисия ще предложи нарушаването на санкциите на ЕС да
Коментари Харесай

ЕК ще предложи нарушаването на санкциите на ЕС да бъде европейско престъпление

Европейската комисия ще предложи нарушаването на глобите на Европейски Съюз да бъде европейско закононарушение. Това заяви еврокомисарят по правораздаването Дидие Рейндерс в Европейския парламент.

Той добави, че комисията се приготвя да разшири листата с дейностите, възприемани като закононарушения в Европейски Съюз. Рейндерс не уточни период, в който ще бъде показано новото предложение.

По мотив войната в Украйна еврокомисарят заяви, че 11 страни от Европейски Съюз събират доказателства за осъществените военни закононарушения и закононарушения против човечеството, като се чака този брой да нарасне. Той добави, че украинските управляващи водят 9000 следствия против 600 обвинени в осъществяването на сходни закононарушения. Рейндерс означи, че е належащо събираните данни да бъдат централизирани.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР