Евертън успя да направи впечатляващ пълен обрат срещу Арсенал, печелейки

...

Упорит Евертън надмогна ВАР и нанесе поредно разочарование на Арсенал

Евертън съумя да направи впечатляващ цялостен поврат против Арсенал, печелейки с резултат 2:1 в финален дуел от 15-тия кръг на Висшата Лига. Мартин Йодегаард беше прецизен за 1:0 във втората минута на добавеното време. След два анулирани гола на Ричарлисон бразилецът най-сетне получи заслуженото си попадения, с цел да върне равенството. Демарай Грей беше огромният воин за "карамелите ", откакто вкара превъзходен гол от 25 метра 3 минути преди края на мача.

Домакините започнаха устойчиво и в 13-та минута пристигна първия късмет. След бърза офанзива Демерай Грей получи топката на границата на наказателното поле и стреля мощно, само че неопределено към вратата на Аарън Рамсдейл.

Арсенал продължи да изпитва усложнения при изнасянето на топката и в 25-та минута Абдулае Дукуре не съумя да насочи по-точен удар. Положенията обаче в мача бяха безпределно малко, като след 45 минути липсваше даже прецизен удар.

"Карамелите " помислиха, че са повели в предпоследната минута на частта, откакто Ричарлисон вкара след статично състояние, само че ВАР отсъди засада и анулира попадението.

В последна сметка, в последните секунди на добавеното време, Мартин Йодегаард подари гостите с леко недостоен задатък, откакто засече страхотното центриране на Кийрън Тиърни отляво за 1:0.

След рестарта картината на терена не се промени изключително. В 53-а минута минута Габриел Магаляеш стреля с глава след статично състояние, само че Пикфорд прочете обстановката добре. В 58-та минута Абдулае Дукуре откри Ричарлисон, който още веднъж осъществя, само че още веднъж ВАР го разочарова, откакто ходилото му беше с милиметри в засада. Бразилецът просто недоумяваше какво би трябвало да направи, с цел да вкара гол в този мач.

В 79-та минута към този момент нямаше какво да спре бразилския стрелец на Евертън. След удар в гредата на Демарай Грей топката попадна на главата на Ричарлисон, който не елементарни на гостите за 1:1.

Четири минути по-късно "артилеристите " имаха голям късмет още веднъж да поведат, откакто Еди Нкетия нацели гредата на вратата на Пикфорд от броени метри.

Точно, когато равенството изглеждаше начертано, домакините демонстрираха своя несклоняем дух, с цел да завлечен цялостния комплект точки. Демарай Грей получи звездния си момент, откакто във втората минута на добавеното време той безусловно препарира Рамсдейл за 2:1 с едно брилянтно осъществяване отдалеко.

Евертън - Арсенал 2:1

0:1 - Мартин Йодегаард (45+2)

1:1 - Ричарлисон (84)

2:1 - Демарай Грей (90+2)

Ето и съставите на двата отбора:

Евертън : Пикфорд, Коулмън, Мина, Кийн, Годфри, Гордън, Дукуре, Алан, Грей, Таунзънд, Ричарлисон;

Арсенал : Рамсдейл, Томиясу, Уайт, Габриел, Тиърни, Джака, Партей, Мартинели, Йодегор, Сака, Лаказет;