Евертън оглави временното класиране в Премиър лийг, след като постигна

...

Три от три за Евертън и карамелите излязоха на върха

Евертън оглави краткотрайното класиране в Премиър лийг, откакто реализира трета поредна победа в шампионата. " Карамелите " надвиха с 2:1 като посетител над тима на Кристъл Палас, който досега имаше две победи, втората от които на " Олд Трафорд ". Доминик Калвърт-Люин (10') откри резултата с петия си гол от началото на сезона. Шейку Кояте (26') изравни, само че Ричарлисон донесе успеха на гостите с гол от дузпа пет минути преди края на първата част.

Рой Ходжсън бе направил единствено една смяна спрямо успеха над Манчестър Юнайтед преди седмица. Еберечи Езе стартира за първи път като титуляр в Премиър лийг, заменяйки в стартовия състав Джефри Шлуп. Карло Анчелоти заложи на същите 11, които започнаха при триумфа на Уест Бромич Албиън. Хамес Родригес, Доминик Калвърт-Люин и Ричарлисон оформиха още веднъж нападателното трио на " карамелите ".

В 10-ата минута Хамес откри Коулмън отдясно, след което капитанът на Евертън центрира доста добре, а Калвърт-Люин засече от близко, с което даде преднина на гостите, разписвайки се в трети следващ мач. Това бе пети гол за нападателя от началото на сезона в Премиър лийг.

В 26-ата минута Шейку Кояте изравни с глава, откакто засече доста положително центриране на Андрос Таунзенд от корнер. Девет минути по-късно топката срещна ръката на Уорд, откакто Дин опита подаване с глава към Ричарлисон. Първоначално реферът Кевин Френд не отсъди нищо, само че откакто изгледа повтаряне на монитора, уточни бялата точка. Ричарлисон извърши мощно, пращайки топката в горния ляв ъгъл - 2:1 за Евертън.

През второто полувреме Кристъл Палас усъвършенства представянето си, само че не съумя да промени резултата. Евертън пък действаше много по-прагматично и съумя да задържи контрола си върху дуела. Премиър лийг 3 кръг, събота 26 септември  Кристъл Палас 1:2краен резулат  Евертън