Етър отстъпи с минималното 0:1 на корейския Ансан Грийнърс в

...

Етър отстъпи от корейци в контрола

Етър отстъпи с минималното 0:1 на корейския Ансан Грийнърс в последната си инспекция в Анталия. Като титуляр за "виолетовите " игра и португалецът Педро Лагоа, а мачът бе гледан и от Красимир Балъков. "Болярите " пропуснаха няколко положения, а получиха гол при една от редките благоприятни условия за противника.

Етърци имаха няколко благоприятни условия преди почивката, като още първоначално Мартинович пропусна гол, а в 14-ата минута Кацаров изведе отново Дино Мартинович, само че той стреля в навън.

Корейците изнесоха играта напред, само че не заплашиха Христо Иванов, а при една контра в 32-ата минута Здравко Илиев стреля, само че вратарят мазета. В края на полувремето пък Иван Стоянов проби и центрира отдясно, само че Мартинович не съумя да изпревари вратаря и да вкара.

В първата си сериозна офанзива Ансан обаче поведе – в 56-ата минута Ким Ванг се откъсна отдясно и с удар около Господинов направи 0:1. Малко по-късно противникът имаше и втора опция, само че след центриране отдясно последва удар край вратата.

В 63-ата минута след превъзходен отдалечен пас Иван Петков се размина с топката и с равнене. Това можеше да направи и Стелиян Добрев с глава, само че вратарят избави удара му, а до края по този начин и не падна изравнително попадение.

Етър: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Дюлгеров, Станоев, Скерлев, Станев, Педро, Кацаров, Боджадж, Ив. Стоянов, Мартинович (Господинов, Т. Иванов, Петков, Купенов, Дост, Добрев).

Ансан: Лий Сеонг, Юн Хонин, Лий ин Сае, Лий Чан Хоон, Ким Син Рае, Чой Хее, Балеа, Ким Тае Хин, Чой Джин Ин, Ким Юн, Ким Ванг.