Етър и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в първа среща

...

"Ботев" Пловдив без победа във вече четири поредни шампионатни срещи

" Етър " и " Ботев " Пловдив приключиха наедно 1:1 в първа среща от седмия кръг на Първа лига.

Още в 9-ата минута " Ботев " Пловдив поведе в резултата. Лъчезар Балтанов изведе Фернандо Виана самичък против вратаря. Христо Иванов отрази първия удар на бразилеца, само че при добавката бе беззащитен.

Постепенно домакините взеха самодейността. Иван Вълчанов и Самб Бадара пробваха да затруднят Даниел Кайзер.

В 20-ата минута Румен Руменов бе покрай изравнителен гол за Етър, само че неговият удар мина около гредата.

Секунди по-късно " Ботев " провежда бърза контраофанзива, която приключи с удар с глава на Виана, само че Александър Александров съумя да почисти.

В 31-ата минута " Етър " изравни резултата. Самб Бадара вкара с глава, откакто бе оставен безусловно непокрит в наказателното поле след центриране на Александров.

До края на полувремето играта бе равностойна и до нови голови положения за гол не се стигна.

Четири минути след подновяването на играта Димо Атанасов откри Иван Стоянов в чиста позиция, само че неговият удар не откри задачата.

В 67-ата минута Фернандо Виана бе съборен в наказателното поле от Димо Атанасов, само че съдията Николай Йорданов даде знак играта да продължи.

Минута преди края на срещата Иван Стоянов от фаул можеше да донесе нов триумф на " Етър ", само че Даниел Кайзер сподели класа.

" Етър ": Христо Иванов, Александър Александров, Яни Пехливанов, Иван Скерлев, Димо Атанасов, Иван Вълчанов (90+2 Цветомир Тодоров), Чавдар Ивайлов (70-Джихат Кямил), Йордан Апостолов, Самб Бадара (78-Иван Петков), Иван Стоянов, Румен Руменов

" Ботев ": Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Фелипе Бризола (73-Тони Тасев), Серкан Юсейн, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Фернандо Виана (90+1 Лазар Марин), Дуде Ндонгала (58-Крум Стоянов)
Източник: btvnovinite.bg