Етър 64 спечели гостуването си на Сливница с 32:25 (14:12)

...

Етър победи Сливница, вратарката Десислава Николова с два гола

Етър 64 завоюва гостуването си на Сливница с 32:25 (14:12) в среща от десетия кръг на женското хандбално състезание. С триумфа възпитаничките на Йонка Генчева се изкачиха на второто място в класирането с 12 точки, на 4 точки зад първенеца Бъки, който през вчерашния ден надви с 34:20 (19:9) над Шумен 98, който е трети с 11 точки.

Великотърновки преобладаваха през по-голямата част от срещата, като домкините имаха няколко мощни минути след средата на първото полувреме, в които със серия от три безответни попадения даже съумяха да поведат за малко с 10:9 в 20-ата минута, само че по-късно Етър си върна контрола и справедливо победи.

Любопитното е, че вратарката на гостенките Десислава Николова вкара 2 гола в мача с прецизни прехвърлящи удари от личното си поле. Най-резултатна за победителките беше Миглена Христова с 8 попадения, а по 5 пъти се разписаха Соня Богданова и Данислава Петрова. Виктория Кирилова вкара 8 попадения за Сливница, който остана на дъното в класирането единствено с 1 точка.

фотография: sport-vt.com