Еспаньол постигна важна победа с 2:1 у дома срещу Майорка

...

Два гола на Брайтуайт стигнаха на Еспаньол за победа над коравия Майорка

Еспаньол реализира значима победа с 2:1 вкъщи против Майорка в първа среща от съботната стратегия на 23-ия кръг от испанското състезание.

В 22-ата минута Мартин Брейтуейт откри резултата в интерес на каталунците с удар от напълно близка отдалеченост след асистенция на Алейш Видал.

Гостите изравниха четири минути преди почивката посредством Видад Мурики, който се разписа с шут в десния ъгъл.

В 51-ата минута ново попадение на Брейтуейт обезпечи втория следващ триумф в интерес на Еспаньол. " Синьо-белите " се намират на 12-то място в Примера дивисион с актив от 27 точки, до момента в който Майорка е на осма позиция с 31 точки.

По-късно довечера е столичното дерби сред Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Лидерът в класирането Барселона гостува на Алмерия в неделя.

FT: 2-1 on form for!!