Еспаньол надигра Леванте с 4:3 у дома в зрелищен сблъсък

...

Еспаньол срази Леванте в голов трилър

Еспаньол надигра Леванте с 4:3 вкъщи в зрелищен конфликт от 17-ия кръг на испанската Ла Лига. Серхи Дардер откри за каталунците в 6-та минута, само че гостите реализираха цялостен поврат до почивката след точните интервенции на Хорхе де Фрутос и Сон.

След паузата Раул де Томас възвърне паритета, преди Хосе Луис Моралес да върне преднината на отбора от Валенсия. Хавиер Пуадо обаче вкара два гола за домакините за крайното 4:3 в интерес на Еспаньол. Гостите приключиха мача в понижен състав след директния червен картон на Сон.

В класирането Леванте продължава да е на последна позиция, без триумф в 17 кръга, при осем равенства и девет загуби. Еспаньол е осми с 23 пункта. В идващия кръг каталунците гостуват на Селта, до момента в който Леванте приема Валенсия в градско дерби.