Ерол Спенс Младши потвърди, че бързо ще използва клаузата си

...
Ерол Спенс Младши потвърди, че бързо ще използва клаузата си
Коментари Харесай

Спенс веднага поиска реванш от Крофърд

Ерол Спенс Младши удостовери, че бързо ще употребява клаузата си за реванш против Терънс Крофърд, макар че загуби с механически нокаут. Крофърд направи едно от най-хубавите си представяния за всички времена, с цел да влезе в историята като първият безспорен международен първенец в бокса при мъже в две категории от ерата на четирите пояса. Той три пъти смъква на земята Спенс преди рефера да спре багра в 9-и рунд в Лас Вегас в събота вечерта.

„ Бъд “ също направи голяма поръчка за купата на най-хубавия войник в света, като остана непобеден с 40-0 и 31 нокаута и нанесе първата професионална загуба на Спенс, който в никакъв случай преди този момент не бе повалят от съперник на земята. Крофърд добави поясите на WBA, WBC и IBF в категория супер междинна към колана на WBO, която той държи от 2018 година

Световният първенец в три дивизии Кроуфорд е с 8:0, откогато се изкачи до полусредна категория след престой като неоспорим в полусредна категория, нокаутирайки всеки, който се изпречи на пътя му, в това число в този момент не по-малко от шест сегашни или някогашни международни първенци.

Въпреки изцяло едностранчивата борба в това, което мнозина бяха определили като най-голямото събитие в спорта след Флойд Мейуедър против Мани Пакяо през 2015 година, Спенс остава стимулиран бързо да отмъсти за първото си проваляне с дуел през декември, който се надява да бъде в категория до 154 паунда (супер полусредна), откакто доста пъти е казвал в подготовката за борбата, че това ще бъде последната му в полу междинна заради компликациите му да остане под лимита за тежест.

„ Трябва да го създадем още веднъж. Щях да съм доста по-добре, щеше да е доста по-близо. Трябва да го създадем още веднъж “, сподели Спенс незабавно след дуела с Коуфърд.

По-късно той сподели на конференцията си след мача: „ Определено съм отворен за реванша и се надявам, че ще бъде при 154 паунда. “ Попитан дали публиката би „ купила “ реванш сред дуото след изцяло едностранчивия темперамент на първата им борба нощес, Кроуфърд сподели: „ Разбира се, публиката би го купила, вижте какъв брой доста хора излязоха, с цел да покажат и на двама ни поддръжка тазии вечер. Ако борбата се случи още веднъж, съвсем съм сигурен, че поддръжката ще пристигна още веднъж и за двама ни. “

Крауфорд също изглеждаше отворен към вероятността да се увеличи до 154 паунда, с цел да улесни реванша със Спенс. Според регламента, спечелилият дефинира тежестта за реванша. „ 147 паунда беше много мъчно и за мен “, сподели той. „ Вече говорех за придвижване и предизвикателство против безспорния международен първенец в лека междинна категория Джърмел Чарло, тъй че 154 паунда няма да са недостижими. “
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР