ерно море не надигра, но победи Крумовград с 3:1 на

...

Черно море удари Крумовград в края и временно оглави колоната

ерно море не надигра, само че победи Крумовград с 3:1 на състезателен комплекс „ Никола Щерев – Старика “ в Пловдив в първи мач от третия кръг на efbet Лига. „ Морето “ имаше шанс да се добере до трите точки, откакто осъществя от дузпа в миг, в който бе тотално надигран, а в края на срещата след рикошет стигна и до втори гол. В заключителните секунди гостите вкараха и трети гол посредством Николай Златев, оповестява dsport.bg.

" Моряците " излязоха напред в резултата в 39-ата минута, когато прецизен бе Атанас Илиев, въпреки до този миг домакините да бяха надалеч по-добрият отбор на терена. В 45-ата минута Александър Колев с прекрасен удар изравни, откакто получи извеждащ пас от Димитър Тонев. В 66-ата минута гол на Серкан Юсеин не бе приет поради игра с ръка. В 86-ата минута Велислав Василев стреля, топката рикошира в тялото на Джунейт Али и влезе в мрежата на Янко Георгиев.

След тази загуба Крумовград остава с 3 точки в актива си, а Черно море краткотрайно е водач в класирането със 7 точки. В идващия кръг момчетата на Неманя Миланович гостуват в Стара Загора на Берое (7 август, 21:15ч.), до момента в който играчите на Илиан Илиев посрещат Етър на „ Тича “ (4 август, 19:00ч.).

Четвърт час след началото на срещата се стигна до първата обстановка в мача. Серкан Юсеин центрира отдясно, Александър Георгиев смъкна към Александър Колев, който нанесе първия прецизен удар в срещата, само че право в ръцете на Иван Дюлгеров.

Минута по-късно Алекс Колев получи към точката за дузпата от Серкан и с тил към вратата подаде за Ренан Карвальо, който стреля, а Дюлгеров още веднъж избави. Останаха подозрения за игра с ръка на Алекс Фернандес при центрирането към Колев, само че обстановката бе отвън наказателното поле и нямаше по какъв начин да бъде преразгледана.

В 21-вата минута Вячеслав Велев хвърли тъч, Иван Дюлгеров и бранителите пред него не се схванаха и Патрик Луан отигра топката към Алекс Колев, който нанесе удар с глава тъкмо под гредата, само че Дюлгеров се оправи и с една ръка мазета в рамката на вратата, а оттова топката отскочи в ъглов удар, от който не последва нищо забавно.

Пет минути по-късно Вячеслав Велев пусна неадресирано подаване в наказателното поле, Серкан Юсеин постави крайник на пътя на топката и отклони към Ренан Карвальо, който пусна топката около Дюлгеров и я прати в мрежата, само че попадението не бе прието поради засада на бразилския халф.

В 32-рата минута се стигна до ново състояние за Крумовград. Александър Колев елегантно откри с пета Патрик Луан, който нанесе удар от дребен ъгъл, само че този път на Дюлгеров не му се наложи да се намесва, защото топката мина настрана от вратата му.

Черно море получи правото да извърши дузпа в 39-ата минута, отсъдена за нарушаване на Ренан Карвальо против Матеус Машадо. Зад топката застана Атанас Илиев, който прати Янко Георгиев в противоположния ъгъл и вкара третия си гол в три мача - два от които от дузпа.

Крумовград провежда отлична офанзива в последната минута на постоянното време на първата част, която приключи с гол. Патрик Луан откри Димитър Тонев, а той продължи за Александър Колев, който стреля с левия крайник към далечния ъгъл и не остави шансове на Иван Дюлгеров - 1:1.

Така завърши и първото полувреме (НТ - 1:1)

В 51-вата минута Божидар Кацаров нанесе тежък удар от отдалеченост, само че Иван Дюлгеров бе застанал добре и се съумя да избие.

В 65-ата минута Черно море пропусна златна опция да изравни. Мазир Сула стреля от отдалеченост, Янко Георгиев съумя да избие, след което бранителите на Крумовград не съумяха да изнесат, Матеус Машадо получи на отлична позиция, само че не съумя да уцели вратата.

Само минута по-късно Виктор Попов върна топката към Иван Дюлгеров, който изрита топката право в Серкан Юсеин и тя влезе в мрежата му, само че се оказа, че кълбото е срещнало ръката на Юсеин и попадението не бе прието.

В 75-ата минута Александър Василев центрира за Матеус Машадо, който бе изтърван от домакинската защита и нанесе удар с глава, само че около вратата на Янко Георгиев.

Десет минути по-късно Исмаил Иса имаше късмет да изведе " Морето " напред в резултата, само че от не уцели вратата от добра позиция.

В 86-ата минута Исмаил Иса лиши топката от Андрей Йорданов на границата на наказателното поле, откри Велислав Василев, който шутира от точката за дузпата и след подъл рикошет в тялото на Джунейт Али топката влезе в мрежата на Янко Георгиев за повторно - 1:2.

В добавеното време на срещата Крумовград потърси изравнителен гол от свободен удар, само че центрирането не бе положително, топката бе изритана към Николай Златев, който показва отлична скорост, излезе очи в очи с вратаря и оформи крайното 1:3.

Крумовград - Черно море 1:3

0:1 Атанас Илиев (д) 39`, 1:1 Александър Колев 45`, 1:2 Велислав Василев 86`, 1:3 Николай Златев 90+5`

Състави:

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 91. Вячеслав Велев (70` - 2. Джунейт Али), 5. Матей Шимич, 72. Раян Сенхаджи, 11. Александър Георгиев - 44. Божидар Кацаров (К), 88. Ренан Карвальо (76` - 7. Бруно Гарсия) – 17. Патрик Луан (69` - 8. Мартин Сораков), 10. Серкан Юсеин, 23. Димитър Тонев (76` - 19. Андрей Йорданов) – 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев – 2. Джунейт Али, 3. Калоян Пехливанов, 7. Бруно Гарсия, 8. Мартин Сораков, 18. Клайдер Машедо, 19. Андрей Йорданов, 20. Джунейт Яшар, 30. Жак Пехливанов

Треньор: Неманя Миланович

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (К) (46` - 28. Влатко Дробаров), 3. Живко Атанасов, 19. Александър Василев (78` - 2. Цветомир Панов) – 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия– 7. Матеус Машадо (78` - 86. Исмаил Иса), 8. Мазир Сула, 11. Алекс Фернандес - 9. Атанас Илиев (61` - 10. Велислав Василев)

Резерви: 84. Християн Славков – 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов, 10. Велислав Василев, 23. Едгар Пачеко, 28. Влатко Дробаров, 35. Арлинд Дакай, 39. Николай Златев, 86. Исмаил Иса

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Валентин Железов

Жълти картони: Божидар Кацаров (Крумовград), Алекс Фернандес (Черно море)