Ерата на Унай Емери в Астън Вила започна с победа

...

Вила би Манчестър Юнайтед в дебюта на Емери

Ерата на Унай Емери в Астън Вила стартира с победа – 3:1 над Манчестър Юнайтед. Освен триумфа за Емери ще остане и удовлетворението от мощния мач, който направиха бирмингамци..

Вила поведе с две бързи попадения на Лиън Бейли и Люка Дин в седмата и 11-ата минута. Джейлън Рамзи си вкара автогол за 2:1 в края на първото полувреме, с цел да даде вяра на Юнайтед.

Четири минути след почивката обаче Рамзи се реваншира и осъществя за 3:1. След час игра се стигна и до най-коментираната обстановка в конфликта. Тогава Роналдо се сдърпа с Тайлър Мингс и го повали на тревата. Реферът му сподели жълт картон, по-късно прегледа обстановката на VAR, само че не промени решението си.

С триумфа Вила събра 15 точки и се изкачи до 13-о място в класирането. Юнайтед е пети с 23 точки, на 11 зад.

По същото време Нюкасъл се утвърди в Топ 4 с победа над Саутхемптън. Свраките завоюваха с 4:1 край южния бряг и събраха 27 точки. Головете за Нюкасъл вкараха Алмирон, Ууд, Уилък и Бруно Гимараеш. Алмирон вкара седмото си попадение в последните седем срещи. Саутхемптън остава 18-и с 12 точки.