Епъл“ е нарушила“ закона за конкуренцията на пазара на разработчици

...
Епъл“ е нарушила“ закона за конкуренцията на пазара на разработчици
Коментари Харесай

Италианският антимонополен регулатор глоби „Епъл“ с близо 100 млн. евро за злоупотреба с господстващо положение

„ Епъл “ е „ нарушила “ закона за конкуренцията на пазара на разработчици на приложения, се показва в изказване на италианския регулатор.

„ Епъл “ разполага с безусловно господстващо състояние посредством своя (магазин за приложения) „ Ап Стор “ (App Store), съобщи италианският антимонополен орган.

Агенцията за защита на конкуренцията и пазара регистрира също, че „ Епъл “ е наложила прекомерно рестриктивни условия във връзка с конкуренцията, свързани с отбрана на персоналните данни на потребителите на приложения.

Тези условия, наложени от „ Епъл “, „ са едностранни, нарушават ползите на бизнес сътрудниците на софтуерната компания и са непропорционални на задачата за ценене на неприкосновеността на персоналния живот “, регистрира италианският регулатор.

Американската корпорация разгласи, че „ изрично не е съгласна с решението на италианския орган за защита на конкуренцията “ и добави, че ще апелира решението.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР