Емрах Стораро и Айлян – защо ги закичиха с гердани от пари и още традиции от района (СНИМКИ)
Емрах Стораро, синът на Тони Стораро, към този момент е благоприятен. Избраницата на младия артист е красивата Айлян. Емрах и Айлян са от Североизточна България – регион, в който има достоверни обичаи при годеж и женитба.
Сватбени ритуали в разградското село Подайва
Според Нефис от Разгардско, която има знания за сватбените ритуали в региона, в този край годежът постоянно се прави преди сватбата и наложително там, откъдето е бъдещата младоженка. На събитието би трябвало да участват всички близки и родственици на младоженците. Това е знак, че дават единодушието си за тази обич. Това е алегорично заричане във честност, което дава на двамата младоженци моралното право да заживеят дружно.
Снимка: Tik Tok
Не е наложително сватбата да е скоро след годежа. Тя може да се направи след една или две години. Ритуалите в региона, които се провеждат преди женитба, са много забавни. Преди двама души да се оженят, се провежда годеж и кана. По време на годежа булката сменя до три рокли, а при специфичния обред с рисуването с къна, който се прави в деня преди сватбата – до пет рокли. На главите на младоженците се слагат корони. По ревера на сакото на младоженеца се закичват пари. Това е знак, че фамилията има благоприятни условия и добра вероятност. Важно конкретизиране е, че годежът се провежда от фамилията на бъдещата младоженка. Покриването на разноските също е от тяхна страна.
Снимка: TikTok
Кои бяха гостите на годежа на Емрах?
Семейството и околните на Емрах и Айлян отпразнуваха събитието шумно – с доста музика, танци и страсти. Повече за всички първокласни коли, с които гостите дойдоха на годежа на двамата, прочетете тук:
На тържеството участва и по-големият брат на Емрах – Фики. „ С моята брачна половинка, с моя батко и снахата “ – показа Емрах към кадър, на който четиримата са в наследник джип и се забавляват под съпровода на музика.
Баща им – Тони Стораро, извърши няколко специфични песни, на които младото семейство танцува.




