Емполи и Сасуоло са първите два отбора, които се класираха

...
Емполи и Сасуоло са първите два отбора, които се класираха
Коментари Харесай

Емполи имаше нужда от дузпи, за да се справи с Реджана, Сасуоло също продължава за Купата

Емполи и Сасуоло са първите два тима, които се класираха за 1/16-финалите на Купата на Италия. На " Карло Кастелани " Реджана взе преднина в 13-ата минута, когато Седрик Гондо се разписа благодарение на рикошет. Само девет минути по-късно отборът от Тоскана можеше да изравни, само че Мота избави дузпа, изпълнена от Илие. В добавеното време на първата част Бонети означи второ попадение за гостите, само че то бе вярно анулирано поради засада.

В 64-тата минута Илие се реваншира за пропуща си от бялата точка и изравни със мощен удар. Този резултат се резервира до края, тъй че крайният излаз трябваше да се реши след осъществяване на дузпи. Фулиняти избави ударите на Гондо и Марас, а Мота отрази изстрела от бялата точка на Карбони. Ровер стреля над вратата и по този начин гостите не съумяха да осъществят нито една от своите дузпи. Бусиело вкара решаващия удар за Емполи - 3:0 при дузпите.

Елитният Сасуоло победи единствено с 1:0 Катандзаро след гол на Джош Дойг в 33-тата минута. Домакините пропуснаха положителни благоприятни условия да удвоят, а в 60-ата минута втородивизионният отбор можеше изненадващо да изравни, само че удар на Рисполи срещна гредата. След това Дой пропиля страховит късмет да се разпише за повторно. Минималният триумф обаче се оказа задоволителен за Сасуоло.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР