Емоцията от завръщането на Бундеслигата продължава и в неделния ден!

...

ФУТБОЛ НА ЖИВО: Кьолн - Майнц, втората част започна

Емоцията от завръщането на Бундеслигата продължава и в неделния ден! След огромните страсти от вчерашната разгромна победа на Борусия Дортмунд над Шалке в дербито на Рур, през днешния ден е време за нова порция мачове от Германия!

Първата среща за деня опълчва отборите на Кьолн и Майнц 05. Резултатът все още е 1:0 . В 6-ата минута резултатът бе открит от Марк Ут , който се разписа от тъкмо изпълнена дузпа.

„ Овните “ бяха в добра серия от три следващи победи преди да изгубят от Борусия Мьонхенгладбах в последния си мач преди насилствената пауза. Те започват тази среща от 10-ата позиция с 32 точки.

При Майнц ситуацията не е чак толкоз положително обаче. Отборът е 15-ти с 26 точки, на единствено три от рисковата зона. В последните си два мача обаче преди паузата „ карнавалния тим “ не позволи загуба и завоюва 4 точки.

Срещата ще се организира без аудитория по трибуните.

We asked #effzeh fans if they wanted to hand over their lucky scarf or kit to be placed in the stadium for the upcoming games.

It’s not the same as you being there and it never will be, but thank you ❤️⚪️ pic.twitter.com/oRbXOKSerp
— 1. FC Cologne (@fckoeln_en) May 17, 2020
Домакините започнаха мощно конфликта и получиха право да изпълнят дузпа в шестата минута, когато капитанът на гостите Муса Никате препъна Марк Ут в наказателното поле и основният арбитър уточни бялата точка. След къса консултация със системата ВАР, наказателният удар бе доказан. Зад топката застана пострадалия Ут, който бе непогрешим – 1:0.